блог, Польща, центральна Європа

Вікенд у Вроцлаві: А ви знайдете усіх гномиків?

Вікенд у Вроцлаві: А ви знайдете усіх гномиків? 

Нас приємно здивувало це місто, тут ми відчули себе серед іншої, менш знайомої архітектури, а відтак тут виявилося цікавіше, ніж в Кракові і Варшаві (якщо порівнювати Площу Ринок). Та й загалом місто має свою особливість. Тут зовсім поряд один одного можна побачити найжахливіші потвори-будинки – це навіть архітектурою назвати не хочеться, і старі красиві витончені фасади. А найособливішим є те, що це місто магії і казки. Гуляючи по вуличках, потрібно бути обережним, адже внизу під ногами можна натрапити на гнома. Маленькі гномики з’являються нізвідки і раптово. Наче й проходили вже тут і роздивлялися це місце, а в мить зауважуєш гнома, який щось робить.

Вікенд в Кракові

Коротка прогулянка Варшавою

wroclaw-1 wroclaw-2

Площа Ринок є досить великою, посередині готична Ратуша та приєднана до неї ще одна будівля, в якій є пасаж, щоб пройти на інший бік площі.

wroclaw-3 wroclaw-4 wroclaw-5 wroclaw-6 wroclaw-7

Будинок Ратуші наче з казки про замок Принцеси.

wroclaw-8 wroclaw-9  wroclaw-11  wroclaw-13

Крута будівля з велетенськими вікнами, чимось схожа до Універмагу (Театр пива Правда) у Львові.

wroclaw-14  wroclaw-16 wroclaw-17 wroclaw-18

Тут часто зустірчаються будинки на два вікна, такі худюсінькі та стрункі.

wroclaw-19

Ось тут ми познайомилися з першим гномиком.

wroclaw-20

Насправді, їдучи у Вроцлав, ми одним оком щось читали про розкиданих гномиків по всьому місту, але це не зачепило нас так як вийшло в результаті 🙂 Ну гномики, ну й що. А насправді – це затягує знаходити нові скульптурки. Тим паче, вони такі класні і всі різні – відображають професії. Творці навіть створили сайт про гномиків, на якому можна знайти мапу і влаштувати собі квест – віднайти якомога більше гномиків, а їх, на хвилиночку, більше 150 шт і не тільки в центрі на Площі Ринок, а й в дальших районах міста.  Мапу ми з собою не взяли, тому зі всєї прогулянки знайшли лише 5-6. Або вони нас)

wroclaw-21

Це як в дитинстві літати від щастя, коли тримаєш у руках кіндер-сюрприз і з трепетом в душі очікуєш знайти всередині шоколаду іграшку з улюбленої колекції, головне, щоб це була нова, не така як вже є. Так само і у Вроцлаві, прогулюючися вуличками, скверами та площами – наче в шоколаді – шукаєш зачарованими очима нову скульптуру гномика. І ось +1 до колекції.

wroclaw-22 wroclaw-23 wroclaw-24 wroclaw-25 wroclaw-26 wroclaw-27

Гномики-жебраки.

wroclaw-28

Простір – це свобода. А коли ти вільний, то маєш щасливу душу і спокійний розум. Ти чуєш своє Я і знаєш Що потрібно робити.

Саме на такому лежаку найкраще відпочивається, адже на лавках в сидячій позі не розслабишся. А тут так багато місця і простору довкола. Так дивно і водночас радісно бачити цю сучасну обдуману площу таких масштабів, а навколо настільки огидні будинки – дивуєшся такому поєднанню. Лежачи на лежаку в центрі площі, а ті споруди знаходяться так далеко, що майже не турбують очей, влітку ще й дерева своїм листям прикривають їх. Ось такими моментами Вроцлав вражає, містяни стараються стерти огидність недалекого минулого і привчають людей до кращого малими кроками. Коли ж настане час, як можна буде швидко завалити старе-потворне і збудувати нове-красиве?

wroclaw-29 wroclaw-30

Поза Площею Ринок можна побачити різне, в тому числі зовсім негарні житлові будинки. Але трапляються серед них палаци, костели, які гордо стоять і своєю красою дарують радість.

wroclaw-31 wroclaw-32 wroclaw-33 wroclaw-34 wroclaw-35 wroclaw-36

На якісь секундні миті архітектура Вроцлава нагадує інше романтичне французьке місто.

wroclaw-37

А інколи вулиці Вроцлава притягують до себе поглядом через цілком різні будинки поруч один одного.

wroclaw-38 wroclaw-39

Ще +1 до колекції гномів.

wroclaw-40

Прикраса химерного будинку – кафе на першому поверсі, в якому хочеться проводити час.

wroclaw-41 wroclaw-42 wroclaw-43 wroclaw-44

Єдина висотка під сучасний стиль у Вроцлаві – Sky Tower. На верху є оглядовий майданчик, можна придбати квитки внизу в офісі. Зважаючи на хмарну погоду, ми не піднімалися. А на перших двох-трьох поверхах є крамниці і безліч закладів харчування, які розкидані по поверхах.

wroclaw-45

А завітали ми у вишукане DI CAFÉ DELI в стилі 50-тих. Тут панує атмосфера ранку, який наче й не переходить в день. Аромат свіжої випічки та кави, а за вікном рух буденного життя.

wroclaw-46

Великий спільний стіл з букетом квітів, а зверху елемент, який найбільше зачіпає – ніжна хмарка із світильників. А поряд тендітні столики напроти вікон, знову близько один од одного.

wroclaw-47 wroclaw-48 wroclaw-49 wroclaw-50

На кожному столику є меню-квадрат, з протилежного боку розфарбоване в дошку для гри, поруч лежать фішки.

wroclaw-51 wroclaw-52 wroclaw-53 wroclaw-54

Ще один дивовижний об’єкт, який гіпнотизує до себе, це Народний музей. Але не всередині найцікавіше, а ззовні. Старий цегляний фасад вкрився різнобарвним плющем. Той наче поглинув будівлю у свої чари.

wroclaw-55

Віконця ледь-ледь пробираються крізь рослинність, щоб хоч трохи дати світла своїм приміщенням.

wroclaw-56 wroclaw-57 wroclaw-58 wroclaw-59

Найцікавіший ракурс. Кут фасаду – наче відображення однієї сторони музею в дзеркалі. Недарма Вроцлав – це місто з деякою магією, її лише зауважувати потрібно.

wroclaw-61wroclaw-62 wroclaw-63 wroclaw-64

Народний музей розташований біля головної дороги і моста, по якому кожного дня їздить великий потік машин і глядачів.

wroclaw-65

А в парку, що навпроти, на мить можна відчути Париж.

wroclaw-66 wroclaw-67

А ще натрапили на ветеренарну клініку, яку точно не пропустиш в пошуках) По Вроцлаву можна знайти велетенські графіті не тільки на художні, а й на  соціальні тематики.

wroclaw-69 wroclaw-70 wroclaw-71

На вікенд до Польщі – Жешув, Ланцут, Красічин

Топ-місця Балкан, які варто відвідати

5 місяців подорожі по Балканах на автомобілі: як це можливо та цікаві факти

 

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments