Австрія, блог

Що варто побачити у Відні: красивий гід

 Що варто побачити у Відні: красивий гідWhat to see in Vienna - beautiful guide

Відень – це вишукана архітектура, поважні палаци з прекрасними садами, тут жили імператори і це головна зі столиць Європи, Цей напрямок має точно бути у списку маст візіт.

Поїздку до Відня можна вдало поєднати з візитом до Братіслави (Словаччина), що всього лиш за 60 км від австрійської столиці.

Собор Святого Стефана (Stephansdom) – це візитна картка Відня і знаходиться в самому центрі на площі Stephansplatz. Прекрасна готична архітектура, яку постійно реставрують. На гостроверхі вежі собору можна піднятися, щоб побачити круті панорами на старе місто. Є дві вежі Південна – для лінивих, адже до верху веде ліфт. А в Північній вежі – та що найвища, треба пішечки йти. Ціни по 5 євро кожна. Працюють з 9:00 до 16-17 год.

Ми всі дні нашого візиту до Відня чекали кращої погоди, що так і не піднялися, на жаль.Café Central – це, мабуть, найвідоміша кав’ярня у Відні, куди стають чергами, аби тільки посидіти за тендітним столиком в красивому старовинному вишуканому інтер’єрі та випити Віденської кави з десертами. Будівля досить велика і тут є кілька залів, кожен по своєму дуже красивий.

Відень вважає себе столицею кави, тут її дуже люблять та пропонують безліч різновидів цього напою. Проте, всі використовують зерна сильної обсмажки і, хоча більшість людей любить таку каву (бо можливо не знають, що менш обсмажені зерна дарують кращий смак), тож і замовляють її за ціною 4,5-5 євро за чашку капучіно.

Але в такій красивій і неподібній до інших кав’ярні все ж пасує скуштувати відомі кавові напої традиційні для Відня.


Wiener Melange – найвідоміша віденська кава. Еспересо зі збитим молоком або вершками.

Verlängerter – еспресо з додавання більшої кількості води та вершків зверху.

Kaffee Verkehrt – еспресо з великою кількістю молока.

Kaffee mit Schlagobers – еспресо зі збитим молоком

Salon Einspänner – еспресо зі збитими вершками зверху, подається у високому скляному горнятку.

Будь-яку каву подають разом з безкоштовною склянкою води, а в кав’ярні Централь ще й з фірмовим цукерком.

Десерт можна обрати з вітрини або ж з меню. Ціни починаються від 4,5 євро. Найвідоміший десерт Відня – це торт Захер.

Мінімальний рахунок на двох в кав’ярні Café Central: кава та десерт кожному – 18 євро.

Краще приходити туди зранку, аби менше часу стояти в черзі. Ми зранку чекали 10 хвилин, за той час фотографували заклад. А ось пізніше і особливо ввечері, коли грають на фортепіано, можна взагалі не потрапити.

Якщо хто не хоче там тратити гроші, то можна просто зайти в зал та роздивлятися все навколо та інші зали)


Ця кав’ярня звичайно історична та цікава, але для справжніх цінителів кави тут буде розчарування. Ми дуже хотіли випити смачну якісну каву в кав’ярні Kaffee von Sascha, яку тим паче відкрив українець. Але знаходиться цей заклад далеко від центру, кому ж буде по дорозі обов’язково навідайтеся!

Або бюджетний варіант, що дуже незвично звучить, але це Старбакс. Цих кав’ярень є кілька, а за 4,5 євро можна купити велетенську чашку капучіно 0,5л на двох. І десерт зі снеком, що разом з кавою буде вартувати загалом 10 євро.

Гофбургський Імперський Палац

Гофбург (Hofburg) – це, мубуть, найбільший комплекс будівель, що нам довелось побачити. Належав імператорам Австрійської та Австро-Угорської Імперій, а зараз це резиденція президента Австрії.

В просторах цього комплексу можна загубитися, а щоб обійти все навколо знадобиться чимало часу та терпіння) З площі Heldenplatz можна починати пізнавати місто, припаркувавши авто перед парком Volksgarten всього за 6,5 євро за цілий день. Адже поруч палацу Гофбург розташовані всі визначні будівлі та парки. Звідти швидко можна дійти до центральної вулиці Graben та готичного собору St. Stephan через Михайлівське крило з красивою аркою.На площі Heldenplatz в неділю зранку зустріли цікавий захід, де люди снідали просто неба – це permanent breakfast – гра, де кожний запрошений учасник має влаштувати також сніданок за свій кошт в іншому місті, з іншим оформленням в будь-якій країні. Таким чином організатори досягли неймовірної кількості таких посиденьок, які створюють прекрасний настрій.


Парк Фольксгартен (Volksgarten) – вважається одним з найкрасивіших. Можливо через посаджені у великій кількості троянди або через красиві фонтани. Один з них зустрічає одразу ж з входу від площі Heldenplatz. Живі фонтани – це найгірші фонтани. В цьому живе сім’я качок з малими каченятами. Одразу згадується французьке містечко, в якому фонтан вкритий водоростями і там плавають рибки.

Колись тут був сад для поважних персон, а зараз безкоштовний парк для усіх.

Віденська Ратуша (Wiener Rathaus) 

Ох, і красива ж будівля. Неймовірна та велична архітектура висотою найвищої вежі майже 100 м. А поруч розкішний парк в англійському стилі Сіті хол парк (City Hall Park) з фонтанами. А як же красиво тут в період Різдвяних свят, коли на площі перед ратушею розташовують з середини листопада Різдвяний ярмарок, а в парку каток.

Адреса: Friedrich-Schmidt-Platz 1

Будівля Ратуші дивиться на одну з головних вулиць Рінгштрассе (Ringstrasse) та театр Бургтеатр (Burgtheater).

Віденська державна опера (Wiener Staatsoper). Для любителів опери з мінімальним бюджетом є дуже демократичні ціни з системою Staatsoper, тобто стоячі місця за ціною 2-4 євро, замість 20-240 євро за сидячі місця. Але потрібно прийти до каси мінімум за 2-3 год. до початку вистави.

Церква Карлскірхе (Wiener Karlskirche) висотою 72 метра, в стилі якої були використані кілька архітектурних стилів від італійського бароко до давньогрецького. Ця церква розташована недалеко від Ратуші та вулиці Рінгштрассе (Ringstrasse). Перед нею величезний фонтан та знову ж парк. А внизу під церквою розташований паркінг, де можна залишити авто за 2 євро/год.

Адреса: Kreuzherrengasse 1.


Будівля Парламенту Відня (Parlamentsgebäude) побудована у давньогрецькому стилі, а перед входом великий фонтан присвячений богині Афіні. Розташована ця розкіш біля палацу Гофбург.


Музей історії мистецтв (Kunsthistorisches Museum) з красивою територією навколо, зовсім поруч палацу Гофбург. Навпроти нього розташований інший Музей Природознавства абсолютно ідентичної архітектури. Ціна за вхід для дорослого 15 євро. Дивіться за деталями Офіційний сайт .

Адреса: Maria-Theresien-Platz


Відень – це не тільки архітектура минулих століть. Гуляючи вуличками, можна натрапити на високих скляних велетнів.

Варто сходити до одного з найпопулярніших будинків Відня, це є інша архітектура, ніж в історичному центрі, що побудована для імператорів. Це будинок Гундертвассер (Hundertwasser Haus) названий на честь творця. Будівля спроектована в іншому виконанні, ніж звичні житлові будинки, розфарбований яскравими фарбами, з деревами на даху та вікнах і чудернацьким декором. Проте, це наче послання самого Фріденсрайха Гундертвассера до усіх хто туди приходить, в якому автор повідомляє, що варто оточувати себе красою та бути в гармонії з природою. Потрібно відходити від звичних речей, правил та поглядів і бути більш вільним. Досить цікаво почитати про цю людину, хоча б у Вікіпедії.

А подивитися вживу (безкоштовно) за адресою Kegelgasse 36


Відню притаманні ось такі маркети посеред шумних доріг, де можна не тільки закупити продукти, а й затишно посидіти за столиками численних закусочних.


Велика ріка посеред міста – це розкіш, яку можна вдало використати для затишку і відчуття природи у бетонному середовищі.Будинок Моря у Відні (Haus des Meeres) – це океанаріум та оглядовий майданчик водночас. Цікаве місце обрали австрійці для рибок – колишня оборонна вежа висотою 45 м або на 11 поверхів. Звідти відкривається красива панорама на Відень за ціною 5 євро. Або ж можна піти власне в океанаріум за ціною 16 євро, куди входить і тераса з виглядом на місто і можливість відвідати кав’ярню зверху. Розташований Будинок Моря на вул. Fritz-Grünbaum-Platz 1, одразу поруч є відома вулиця для шопінгу Mariahilfer Straße.

Комплекс Бельведер (Schloss Belvedere)

Прекрасне відчуття затишку та тиші посеред шумного міста. Два великі палаци Верхній Бельведер та Нижній Бельведер і просторий парк з фонтанами. Колись це була літня резиденція одного полководця, а зараз велич архітектури та ландшафту, яких бережуть як безцінний скарб, адже в сьогоденні такого вже не будують.

У Верхньому Бельведері виставляються роботи відомого художника Густава Клімта, мабуть кожен знає його відому роботу «Поцілунок».

В парку розташовані кілька великих фонтанів, кожен кращий за попередній, якщо почати прогулянку з Верхнього Бельведеру.Вхід на територію парку безкоштовний, а у Верхній та Нижній Бельведер по 12-15 євро в кожний. Дивіться офіційний сайт


Палац Шенбрунн (Schloss Schönbrunn)

Це розкішний комплекс літньої резиденції імператриці Єлизавети з неймовірно великим та красивим парком, де на пагорбі височіє масивна арка Ґлорієтта з виглядом на весь Шенбрунн, цікавим Пальмовим будинком та навіть зоопарком.


Шенбрунн важається одним з найкрасивіших у Європі з архітектурним стилем бароко. А довжина з одного кінця в інший сягає 1 км вздовж та впоперек. Тому сюди варто йти з самого ранку і на цілий день, прихопивши щось перекусити, зробивши акуратний пікнік на пагорбі біля Ґлорієтти, щоб з висока насолоджуватися всім комплексом.

На території Шенбрунна можна відвідати лабіринт Maze & Labyrinth, де блукаючи між акуратними кущами, потрібно знайти вихід. Ціна 2,3 євро.

А ще піднятися на верх арки Ґлорієтта, на висоту 20 м. Ціна 2,5 євро.

Або завітати в один з найстаріших зоопарків за ціною 19 євро.

Пальмовий будинок (Palmenhaus)

Ще однією прикрасою Шенбрунна є Пальмовий будинок висотою 28 м і довжиною 130 м. Будівля складається з трьох павільйонів з різними температурними режимами, де вирощують різні рослини з усіх континентів. Красива назва і архітектура, а ще розміщення серед зелені парку. Це точно не можна пропустити, гуляючи парками палацу.Варто підготуватися перед візитом в палац Шенбрунн.

Подивіться на сайті години роботи кожної атракції на території палацу, адже всі мають різний графік роботи. Сайт Палацу Шенбрунн та сайт зоопарку Шенбрунн.

Знаходиться цей комплекс за кілька кілометрів від старого центру, але туди веде лінія метро або ж можна доїхати на авто.

Парковка є одна і платна. Ціна 3,9 євро/год. Якщо безкоштовно, то вийде припаркуватися дуже далеко від входу і 1-2 км йти пішки від машини.

Сучасний район Відня Donaustadt, що біля річки Дунай. 

Одразу за мостом reichsbrücke  знаходиться новий 22-й район Відня. Доїхати туди можна на метро, вийшовши на станції Donauinsel (лінія U1), що розташована в конструкції моста. А міст досить великий, на 6 смуг для машин і пішохідними дорогами з двох боків.

На річці Дунай є досить довгий острівець посередині Donube Island (Donauinsel) довжиною аж 21 км і 70-120 м шириною. Зайти до нього можна через маленький міст Ponte Cagrana.  А на набережних розташовані численні ресторани та бари. Тут австрійці люблять проводити літні вечори і фестивалі. Також є ділянки облаштовані для любителів спорту. Досить затишне місце і сюди точно варто приїхати, якщо є час.

Поруч моста Райхсбрюке розташована Церква Св. Франциска Ассізі на площі Mexicoplatz.

ПОРАДИ АВТОМАНДРІВНИКАМИ ЩОДО ПОДОРОЖІ АВСТРІЄЮ ТА ПАРКІНГ У ВІДНІ

  1. Для австрійських автобанів потрібно купити віньєтку за 8,8 євро на 10 днів.

2. Паркінг у Відні досить специфічний. Фото знизу вдало підкреслює слова. Для тимчасового паркування на центральних вулицях потрібно купувати спеціальні талони в табачних кіосках і бавитися у заповнення клітинок. Вартість талону на 1 год. 2 євро. Талони бувають різних кольорів, які означають тривалість парковки, тобто на 1, 2 чи 3 год. і відповідна ціна сплачується. Відень поділений на райони з короткотерміновим паркуванням і потрібно знати скільки максимум часу можна перебувати на тій чи іншій вулиці. Те, що кожних кілька метрів є безліч підписів до знаків може нічого не підказати для гостей міста. Є дуже допоміжна програма на телефон Easy Parking Vienna Free , яка знаючи ваше місце розташування підкаже скільки часу тут максимально дозволено стояти і чи взагалі платно чи безкоштовно. Але для цього потрібно мати Інтернет в телефоні. Знаки розташовані кожних кілька метрів, які позначають початок і кінець певної категорії дозволу (для постачальників, інвалідів т.п.). Спочатку все дуже заплутано і незручно, кожні 1-3 години знову треба думати про перепаркування. До речі, працівники служби перевірки “слухняних водіїв” ходять по вулицях постійно і виписують штрафи по 36 євро.

Для довготермінового паркування є варіант park&ride гаражі з оплатою 3 євро за добу. Такі гаражі розташовані далеко від центру і потрібно користуватися метрополітеном чи таксі.

Ще один варіант паркуватися в підземних парковках по 2-4 євро за годину.

Ідеальний варіант паркувати авто у Відні в самому центрі з крутим виглядом на історичні будівлі і парком поряд, де поруч розташовані всі визначні місця всього за 6,5 євро цілий день. Це територія ресторану в парку Volksgarten. О 6:30 приходить паркувальник і о 18:00 закінчує свій робочий день. Якщо приїхати до початку роботи і поїхати після її закінчення, а ще припаркувати авто в дальньому кінці подалі від його очей, то напевно можна взагалі стояти безкоштовно. Адже шлагбаум цілодобово відкритий. В нас не вийшло це перевірити, оскільки ми кілька разів підходили до авто і він нас бачив.

Заїзд з вулиці Lowelsrasse на Heldenplatz.

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments