Європа, Італія

Верона – місто для закоханих

Верона – місто для закоханих!

Адже саме тут можна поринути у Шекспірівську історію про Ромео та Джульєту. Побачити саме той балкон Джульєти, на якому вона стояла і розмовляла зі своїм Ромео.

По цілому місту можна бачити серця в різних формах та розмірах. На день Всіх Закоханих в лютому тут влаштовують грандіозне свято любові. Це місто романтики, красивих вузеньких вуличок, античних будівель і площ. Місто мостів і красивої ріки Адідже.

Місто Верона обов’язково повинно бути у списку для візиту в Італії.

Мандрівникам на авто варто знати, що в історичний центр Верони заїжджати не можна, тільки резидентам. Таке правило є у більшості італійських міст. Проте, поруч історичного центру є безкоштовні великі парковки, від яких зовсім недалеко йти до головних цікавих місць Верони.

Знайомство з Вероною ми почали з замку-фортеці Кастельвеккьо (Castelvecchio). Фортеця знаходиться біля ріки Адідже і з’єднюється з цетром міста старовинним мостом Понте ді Кастельвеккьо (Ponte di Castelvecchio) або інша назва – Міст Скалігерів (Ponte Scaligero) в честь династії, яка правила в той час.

Красивий цегляний міст на три арки, який простояв 500 років, поки не прийшли німці і зруйнували його… Наразі Міст Скалігерів повністю відновлений з матеріалів, які вдалося знайти на дні ріки по старих описах і малюнках.

Ворота Портоні делла Бра – величні арки з годинником, які слугують частиною міської стіни. Від них починається найбільша площа Верони.

Площа Бра (Piazza Bra) і Арена (Arena di Verona)

Головна площа Верони, на якій знаходиться амфітеатр Арена (Arena di Verona) – античний театр побудований за часів Римської Імперії. На сьогоднішній день Арена часто використовується під всілякі концерти, фестивалі.

Ввечері та у день на площі Бра знаходиться дуже багато людей, неймовірно багато. Щоб насолодитися прекрасним амфітеатром, то варто прийти сюди рано-вранці ) годині о 5 ранку.

Біля площі Бра, одразу поруч Арени, є дуже довга пішохідна вуличка з крамницями для шопоголіків. Ця вулиця Via Guiseppe Mazzini веде до Piazza delle Erbe (площа делле Ербе), яка колись слугувала античним форумом, її оточують будинки в готичному стилі.
Площа делле Ербе посередині має базар сувенірами та їжею. Навколо красиві фасади будинків і тераси численних ресторанів. Звідси можна піднятися на вежу Ламберті (Torre dei Lamberti) висотою 84 м. Зверху відкриються найкращі краєвиди на весь історичний центр Верони і ріку Адідже. Вартість квитка 8 євро, тільки відкривають цю вежу аж 10:00-11:00 ранку і в понеділок вихідний.


Будиночки у Вероні настільки красиві, що починаєш сумніватися – де красивіші – в Венеції чи тут 🙂
Палац делла Раджоне (Palazzo della Ragione)

Площа делле Ербе плавно переходить в площу дей Синьйорі (Piazza dei Signori), на якій розташований розкішний палац делла Раджоне або Ратуша (Palazzo del Comune) – це сердньовічна будівля, яка несла функції оборонної, тож з усіх боків оточена вежами. Правда, наразі збереглися лише дві, одна з яких і є вежа Ламберті.

В середині палацу Раджоне є відкритий дворик, в який можна безкоштовно зайти. А по мармурових сходах підіймаються відвідувачі вежі Ламбреті.

Ще одне величне місце – церква Святої Марії Антіка (Chiesa di Santa Maria Antica) з неймовірно красивою готичною архітектурою. Церкву прикрашають арки Скалігерів  (Arche Scaligere), тобто гробниці. Одна з них розташована над входом до церкви, інші дві поруч церкви.

Будинок Джульєти (Casa di Giulietta)

Найромантичніше місце Верони – це внутрішній дворик з балконом Джульєти.

Сила кохання “Ромео+Джульєта” так і манить сюди прийти.

По вулиці Via Capello, 23 знаходиться будинок Джульєти з красивим двориком.

Всі стіни списані любовними віршами та обітницями, обклеєні папірцями і всім чим тільки можна в знак кохання. Щоб дворик вночі зовсім не знищили, його зачиняють брамою і відчиняють в робочі години музею в будинку Джульєти.

На другому поверсі знаходиться балкон, на якому проводила більшість часу ця дівчина думаючи про коханого або ж розмовляючи з ним.

Вхід у музей + можливість вийти на балкон Джульєти вартує 5 євро. Проте,

Мер Верони Флавіо Тосі оголосив, що всі українські громадяни зможуть відвідувати музеї Верони безкоштовно до кінця 2016 року, в тому числі і музей Джульєти. В знак вдячності за повернення Україною цінних пам’яток Італії, які були знайдені в Одесі )

Статуя Джульєти стоїть внизу і кожен турист намагається з нею сфотографуватися, а щоб збулося бажання – потрібно потерти за її груди ) Час від часу груди оновлюють, бо їх сильно стирають 🙂

Щоб мати цілодобовий доступ до дворика Джульєти і споглядати його без туристів, можна забронювати готель в протилежному будинку ) Романтичний номер і вигляд з вікна, а ще й доступ до дворика в зачинений час – Relais De Charme Il Sogno Di Giulietta

Найвідоміший уривок найвідомішої драми про кохання:

Джульєта: Ромео! О, навіщо ти Ромео?
Зміни своє ім’я, зречися батька;
Як  ні, то присягни мені в  коханні,
І більше я не буду Капулетті. /react-text
react-text: 40 Лише твоє ім’я – мій ворог лютий;
А ти – це ти, а зовсім не  Монтеккі…
Що є Монтеккі?  Таж чи так зовуть
Лице і плечі, ноги, груди  й руки
Або якусь частину тіла іншу?
О, вибери собі нове ім’я!
Та  що ім’я?  Назви хоч як троянду,
Не зміниться в ній аромат солодкий!
Хоч як назви Ромео – він Ромео.
Найвища досконалість все  ж при ньому.
Хоч би він був і  зовсім безіменний…
О, скинь же, скинь своє ім’я, Ромео!


Сніданок в Кав’ярні Верони.

Смачний свіжоспечений круасан з шоколадом і капучіно – це ідеальний сніданок в Італії.

Затишне і смачне місце ми знайшли у кафе Верона (Tosca Caffè Verona) . Круасан з шоколадм 1,2 євро, капучіно 2 євро.

Оглядовий майданчик в Вероні

Найкрасивіше місце в Вероні з виглядом на все місто, де добре видно ріку Адідже – це оглядовий майданчик на території замку Сан Петро. Piazzale Castel San Pietro

Щоб потрапити до замку Сан Петро, потрібно перейти з старого центру по мосту Понте П’єтра (Ponte Pietra) і піднятися крутими сходами на горбочок до замку. Але спочатку ще кілька фото цього найстарішого і найгарнішого моста Верони.Отож, міст перейшли і піднімаємося вузенькою вуличкою по сходах наверх.Зверху відкривається чарівний вид на Верону.

Ввечері краєвид з замку Сан Петро на Верону ще красивіший, адже все починає сяяти.


Міст Понте П`єтра – місце нереально красиве. Навколо широка ріка і тендітні будиночки з квітчаними вікнами та балконами.
Сади Джусті в Вероні

Неймовріні сади Джусті в Вероні (Giardino Giusti) знаходяться трішки далі від старого центру. Але це місце неймовірне, з красивими алеями та скульптурами – там панує гармонія та естетика.  Вартість квитка 7 євро. Адреса: via Giardino Giusti, 2

Неподалік Верони, всього лиш за 30 км знаходиться найбліьше озеро Італії – Гарда (Lago di Garda). Тож, будучи у Вероні, варто завітати і туди.

Або ж за 120 км від верони знаходиться Венеція, яку просто необхідно побачити на власні очі, якщо ви досі ще це не зробили.

Венеція-красивий гід, цікаві поради ч.1

Венеція-красивий гід, цікаві поради ч.2

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments