Албанія, Балкани, блог, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Греція, Македонія, Румунія, Сербія, Хорватія, Чорногорія

Топ-місця Балкан, які варто відвідати

Топ-місця Балкан, які варто відвідатипідбірка дивовижних місць на Балканах

Ми відвідали всі країни Балканського півострова і в кожній знайшли мальовничі місця, які мають свою унікальнікальність та чарівність. Це ті місця, які ми радимо відвідати, будучи в тих краях. З 9-ти країн ми обрали найцікавіші місця, в яких ми побували і бачили на власні очі. Балканські країни багаті на розкішну природу, а крім того деякі міста є популярними завдяки своїй архітектурі. Підбірка найцікавіших місць навіть включає міста, в яких можна влаштувати гастрономічний вікенд, а більше того – естетичне задоволення від оформлення закладів. Тож, гортайте вниз і дивіться наш вибір найцікавішого з Балкан.

best places of Balkans

Почнемо по черговості країн, які ми відвідали. Першою балканською країною на нашому шляху була Хорватія. Країна, де на кожному кроці є краса: і природна і архітектурна. А ще численні острови. Один з них і потрапляє до нашого списку. Острів Паг – це пригода, яка розпочичнається з парому, на якому потрібно доплисти до острова. Одразу по приїзду вас зустріне космічний ландшафт з рівнесенькою смужкою дороги. Їдучи по дорозі, можна лічити овечок і ферми, які наповнюють острів своєю найбільшою чисельністю. Овечок більше, ніж місцевих жителів. Острів Паг розташований неподалік від материка, тож можна милуватися надзвичайними картинами: космічні ландшафти острова з овечками на фоні високих гірських масивів із сніжними вершинами на материку. Цей острів справді особливий.

Неймовірна Хорватія: подорож від Загребу до острова Паг

7 найцікавіших місць Хорватії, які варто відвідати

1

Чорногорія є унікальною країною з неймовірною природою гір в поєднанні з водою. Наймальвничішим місцем є Которська затока. Велитенська затока Адріатичного моря довкола якого височіють дійсно велетенські гори. А біля самої води, по всьому периметру затоки, тоненькою змійкою утворилася дорога і містечка. Архітектура збережена з давніх давен, тож всі будиночки старенькі, невисокі і романтичні. А найромантичнішим містом з усіх в Которській затоці є місто Пераст. Одне з найменших та найкрасивіших. А ще Перасту належать два малюсінькі острівця (один штучний, інший- природній), до яких можна приплисти на човні і спостерігати ще гарніші ракурси цього розкішного міста.

6 найцікавіших місць Чорногорії, які варто відвідати

Мальовничий Пераст: тільки не їдьте сюди в туристичний сезон

2

Наступною і найменш відомою країною є Албанія. Албанію просто НЕ можна боятися! Це прекрасна країна з особливою природою, добрими людьми і розікшними дорогами, які зовсім недавно заповнили всю країну. Це свіжа країна, в якій є безліч цікавого і унікального. Зі всієї краси: архітектурної та природної, ми хочемо виділити райське місце з милою назвою “Блакитне око“. Це справді райське містечко, з якого зовсім не хочеться йти геть. Спокій, природа, естетика, прохолода, спів пташок, диво, таємна глибина і кольори. Найдивовижніше місце Албанії. Блакитне око – це джерело, яке піднімаєтьсь з невідомої досі глибини (але точно більше 50 м) і має кристалічно чисту воду. Навколо джерела прекрасна природа. Це треба бачити на власні очі.

6 найцікавіших місць Албанії, які варто відвідати

Райський куточок в Албанії? Неймовірне блакитне око, яке загіпнотизує

3

Греція. Це надзвичайно багата земля. Неймовірна країна, яка має дику природу і велетенські гірські масиви, мальовничі поля та одну з найунікальніших архітектур. А ще Греція багата на острови, один прекрасніший за інший. Ми об’їздили лише материкову Грецію. Тож, в список найцікавіших місць Балкан потрапляють місця з материкової Греції. Як вже писали, Греція надзвичайно багата земля на красу. Тому, ми хочемо виділити не одне, а два найцікавіших місць, які теж було важко обрати. Перше місце, яке ми відвідали одразу по приїзду – пляж Порто Катсікі. Дикий, великий, широкий, в оточенні могутніх багряних скал. Якщо приїхати сюди не в туристичний сезон, то це місце здаватиметься навіть моторошним. Адже, тут буде присутнє відчуття крихітки- людини і могучої природи. Найбільше вабить колір води – ніжно-блакитний і водночас яскравий! Навіть в похмуру погоду вода буде кольоровою. Сюдт обов’ язково варто приїхати – на край землі до величі природи.

7 найцікавіших місць Греції, які варто відвідати

Порто Катсікі – неймовірний пляж в топ-списку Європи в Греції

4

А іншим унікальним місцем, яке важко описати словами – Метеори. Тут поєдналася природа та архітектура і утворилося фантастичне місце – монастирі на верхівках височезних скал в оточенні гір. Тут неймовірна атмосфера, яку можна дуже близько відчути і роздивитися з усіх сторін, а найкраще зверху. Сюди просто необхідно приїхати, щоб почерпнути нових сил, думок та спокою і краси. Просто рекомендуємо!

Метеори – вражаючі місця Греції

5

Після величної природи Греції важко чомусь дивуватися, проте в кожній країні є щось своє особливе та атмосферне. Так сталося і в Болгарії, а тим паче в самій столиці – Софії. Є гарний та влучний вислів: “Made my day”. Так ось, не архітектура чи природа “зробила наш день” і пам’ять про Болгарію та її столицю, а затишний атмосферний та приємний заклад з чудовими людьми, які люблять те, що роблять. Тож, найкращі спогади про Болгарію – це заклад з милою назвою ЛАВАНДА.

Смачна Софія або Гід по цікавих закладах

6

Подорожуючи Балканами, ми раз через раз змінювали місця з природи на архітектуру. І це надзвичайно приємна частина мандрівки. І начебто думаєш, що вже бачили безліч красивих гір та рік. Але кожного разу затамовуєш подих від побаченого. Природа вміє дивувати і надихати. Тож, будучи в Македонії, а тим більше в столиці Скоп’є, обов’язково поїдьте до каньйону Матка. Це місце вас неодмінно вразить.

Неймовірний каньйон Матка в Македонії

7 skopje canyon-11

Після Македонії нас чекала Боснія та Герцеговина. З усієї країни найпопулярнішим місцем є місто Мостар. А найвідомішою його пам’яткою є старий міст. Це не просто міст – насправді він дійсно є унікальним та красивим і з’єднює між собою дві сторони міста, на яких розташовані старі архітектурні пам’ятки. А внизу під мостом тече одна з найкрасивіших річок. Глибока, кришталево-чиста, смарагдова і прохолодна. На саму ріку можна довго-довго дивитися. Це місце недаремно манить до себе так багато людей. Тут є на що подивитися.

Мостар – легендарний міст та смарагдова ріка

Ще +2 місця: Благай та водоспад Кравіца біля Мостару

8 mostar-44

Поруч Боснії та Герцеговина розташована Сербія. На перший погляд – це сіра та непримітна країна. Але нас вона вразила дещо іншим. Ми відвідали столицю Белград і лишилися в приємному здивуванні від молодих людей, які відкривають тут насправді цікаві, смачні та атмосефрні заклади. Тому, навіть хочеться сказати, що Белград дуже цікавий – сюди варто приїхати хоча б на вікенд і влаштувати квест в пошуку цікавих закладів. І цей квест виявиться дуже легким, адже цікавих закладів тут можна знайти на кожному кроці. Тут можна надихнутися відвагою та смаком місцевих сербів. За сірою обгорткою столиці ховається яскраве та смачне її наповнення.

Дивно, але правда: в Белграді безліч крутих закладів, де поїсти та випити кави

9 beograd cafe-57

Після сірої архітектури Сербії ми потрапили в зелений та свіжий рай – Трансільванію – регіон в Румунії. Ми в шаленому захваті від нашої сусідки. Цю країну ми дослідили вздовж та впоперек. Вибрали для відвідин всі найцікавіші місця. А найкраще місце даємо в цей список. Отже, зустрічайте Трансфагараш – найнебезпечніша та найкрасивіша високогірна траса в світі! Тут настільки красиво, що описати словами буде всеодно мало. Їдучи ціює трасою – це вже визначна пам’ятка Румунії, але це ж іще не все – по середині траси варто зупинитися на мальовничому озері на верхівці гори Фагараш, а далі можна доїхати до вражаюче великого та моторошного місця – дамби Відрару

Траса Трансфагараш та Озеро Балеа. Чому Румунію потрібно додати в список must see країн?

13 вражаючих місць Румунії, які варто відвідати

10 balea lake-27

На завершення про подорож Балканами хочемо сказати – що це вражаюча та надихаюча мандрівка, хоч і не така популярна як подорож іншими частинами Європи, наприклад. Але подорож Балканами варта того, щоб об’їздити всі країни, які належать до цього регіону – вони зовсім інші, ніж решта Європи, мають свої цікаві особливості, які можуть вразити до глибини душі та лишити яскраві моменти на все життя. Тож, як будете хоча б в одній з тих країн, то пам’ятайте про найцікавіші місця на наш погляд. І завжди шукайте своє власне натхнення!

5 місяців подорожі по Балканах на автомобілі: як це можливо та цікаві факти

Як подорожувати на автомобілі Європою: 13 важливих порад

Як отримати знижки на житло через Airbnb та Booking

Топ-місця Балкан, які варто відвідати Click to Tweet

 

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments