блог, Натхнення

Всім закоханим у собак присвячується

Всім закоханим у собак присвячується (а також тим, хто їх боїться)

Трішки передісторії. 

Ми любимо подорожувати.  В черговій подорожі, в якій майже місять досліджували Північну Італію, ми заїхали в Тоскану. 1

В Тоскані поселилися в будиночок на фермі з вівцями та козами, яких стерегла дуже цікава порода собак – маремма-абруцька вівчарка. Красивіших собак для нас вже не існує.  32

Це було кохання з першого погляду. Білосніжний ведмедик з найдобрішим серцем і найспокійнішим характером.

На фермі їх було двоє – подружжя Тоско (самець) і Лола (самка).  4а54

Ми ще тоді й близько не знали як потрібно поводитися з собаками (про це буде нижче). Одразу почали обійматися, гладити, радіти і фотографуватися. Лола  – лагідна добрячка, яка трішки може поскакати на людину при знайомстві. Тоско – здався лінивцем, який тільки й робить що спить в прохолоді.  6

А Лола постійно оберігала кіз, які гуляли навколо нашого будинку. 7

В той же день ми знайшли в Інтернеті породу цих собак, розпитали деталі у господарів. Наступні дні ми навіть мінімізували свої поїздки по інших містах Тоскани – так нам було добре жити в тому будиночку і бути поруч з цими собаками.  89

Прощатися було складно, але ми поїхали далі мандрувати ще 1,5 місяці. Проте вже точно знали, яку породу собаки ми в майбутньому заведемо.  1110

Сесар Міллан

По приїзду додому в нас назбиралися тисячі фотографій, які потрібно обробляти. Щоб не було нудно сидіти за компютерами, ми шукаємо собі цікаві програми в ютубі для перегляду по тих питаннях, які цікавлять.

Ось так ми знайшли програму «Перекладач з собачого з Сесарем Міланном» (Dog Whisperer with Cecar Millan). Це реаліті-шоу (2004-2010 років).

І це вже друга людина з іменем Сесар, яка надихає і про яку хочеться розповісти якомога більшій кількості людей.

Сесар Манріке і його гармонія на острові Лансароте

12

З переглядом більше 100 випусків по 44 хв. кожний, для нас відкрилися очі на собак, їх виховання, проблеми людей з ними і ще багато іншого. Це надзвичайно цікаво, пізнавально і корисно для усіх. 13

Сесар не дресирує собак. Він займається психологією. Ця людина навчилася розуміти цих тварин, як вони живуть в зграях і що для них потрібно, як з ними поводитися.

У Сесара є своя зграя собак, яка може налічувати 40 різних порід. Живуть вони у його реабілітаційному центрі і він є для них ВОЖАКОМ. Тому ці собаки спокійні, врівноважені, слухняні і щасливі.

Найулюбленішою породою для Сесара є пітбуль, ротвейлер – тобто, бойові собаки, яких здебільшого усі люди бояться, адже так повелося, що існує думка, наче ці породи небезпечні і можуть покусати.

Кілька місяців тому, в Кракові у кав’ярні, ми сиділи поруч бультер’єра. Фотографію з його власником підписали так: від вигляду цієї морди стає лячно, але, побачивши, як собака лагідно лизнула власника і чемно сиділа на його руках, одразу розвіяли цю думку про вбивчу породу.

14

Найголовніше ствердження Сесара – людини, котра вже більше 20 років займається реабілітацією собак, які здебільшого через людину ставали нервовими, неврівноваженими, боягузливими, неслухняними та, насамперед, НЕщасливими, це те, що тільки спокійний та врівноважений господар, який стає вожаком зграї, зможе створити щасливі умови для життя як своєї сім’ї так і собаки. 15

Не потрібно боятися принизити собаку чи завдати їй болю, блокуючи її неправильні дії. Саме відсутність правил та контролю над собакою – робить її нещасною та постійно нервовою, збудженою.

Найважливіше у вихованні собаки – це:

  1. ставитися до собаки як до тварини і собаки, а не як до людини (своєї дитинки чи – ще гірше – іграшки).
  2. давати щоденне навантаження – а це прогулянка або біг 2-4 км, і краще зранку. Є різні нюанси до кожної породи, але щоденна прогулянка обов’язкова.
  3. робити для собаки правила та обмеження. Тобто, не давати їй «ходити по своїй голові», не дозволяти бути господарем на території свого дому і т.д.
  4. НІКОЛИ не гладити та НЕ називати по імені собаку, коли вона перебуває НЕ в спокійному стані (гарчить, не слухається, нервує, боїться, стрибає від збудження і т.д.), бо ласка – це наче схвалення поведінки і дозвіл на те, що вона робить
  5. при знайомстві з новими людьми не дозволяти їм гладити свою собаку, звертати на неї увагу. Особливо, коли собака в збудженому настрої. Тільки тоді, коли вона заспокоїться – можна її гладити і знайомитися.
  6. завжди доводити собаці, що люди є вожаками зграї. Зграєю є всі члени сім’ї – і люди, і тварини (всі, що є вдома:кіт, папуга, собака, кролик). Не може, наприклад, бути такого поняття: “собака мого сина” – тож нехай він і доглядає та виховує).
  7. соціалізація – це коли ваша собака вміє проводити час з іншими собаками і людьми. Якщо вона цього не вміє, то буде проявляти агресію або боягузтво до них.

1716

Це все серйозно. Якщо уникати цих правил, то можна дуже сильно поквитатися за це. Результатом може бути – агресивна, незадоволена і нещаслива собака. А люди можуть перебувати через це у постійному страху, нервах і незручностях.

В програмі «Перекладач собак з Сесарем Міланном» показано безліч прикладів і проблем собак.  І ЗАВЖДИ ВИННА у цьому ЛЮДИНА, яка своєю неспокійною енергією передає собаці невпевненість, страх, нервозність і робить з собаки агресивну. В найгіршому випадку люди самі, або ж за порадою спеціалістів, які в свою чергу або некомпетентні, або не хочуть братися за важкі випадки, кажуть господарям, що єдиний вихід – усипити свого улюбленця. 18

Подивившися реаліті-шоу з Сесарем Міланном, ми знаємо одне – жодна собака не заслуговує на примусову смерть. Бо саме людина призвела до її нездорового настрою.

Потрібно поважати тваринні інстинкти свого собаки, а не олюднювати їх. 19

Трішки статистики США щодо собак:

Близько 4 млн собак щорічно усипляють: через агресію і неслухняність, через неможливість знайти нових господарів, інші причини.

В різних країнах і штатах Америки різні закони, проте в Лос-Анджелесі є такі:

  1. собака, яка три години знаходиться на вулиці без господаря (втекла чи загубилася) – штраф 1000$
  2. собака, яка нанесла шкоду іншій людині чи собаці через агресію – штраф і попередження власнику, в деяких випадках тюремне ув’язнення людини.
  3. є спеціальні служби, які займаються безпекою тварин – виловлюють бездомних собак і направляють їх у притулки, приймають скарги людей щодо укусів та нападів, і тоді вже ці служби розбираються з власниками – можуть забрати собаку назавжди, в деяких випадках одразу усипити.

І це тільки шматок інформації, про який ми довідалися з цієї програми Сесара.  2021

Сасар детально розповідає та показує як потрібно ставати вожаком зграї, допомагати собаці реабілітуватися у складних випадках.

Сесар має власний реабілітаційних центр у Лос-Анджелесі, де його собаки мають все необхідне. Він, реабілітуючи різних собак, рятуючи їх від смерті, створив свою власну зграю, яка стала дуже спокійною і покірною – тому й щасливою. Ця зграя допомагає новим неврівноваженим учасникам, яких приводить Сесар, ділитися своєю спокійною енергетикою, привчає бути собою – псом, і нагадує як це – жити серед зграї. 22

Собака насамперед є собакою, потім є своєю породою, і вже в кінці – другом для людини. 

Для щасливого життя собак необхідно давати їм правила і обмеження.

Це НЕ дресирування такими командами як «взяти», «сидіти», «лежати». Ці команди придумала людина. А в природі, в зграї собак вожак-собака таких команд не дає. І потрібно в першу чергу, розуміти психологію собак, як з ними поводиться їх головний вожак – як втихомирює, виховує, що дозволяє, а що ні, як мама-самка виховує цуценя – як втихомирює і примушує поважати себе.

Це дуже важливо. А ще важливо розуміти, яку породу собаки ви берете додому і які особливості її характеру. Якщо це мисливець (лабрадор, такса) – то він буде поводитися по іншому і йому необхідно працювати хоча б інколи по призначенню. 23

ПРО МАЛЕНЬКИХ СОБАЧОК – АКСЕСУАРІВ.

Так, маленьких собак часто називають “аксесуарами”. Це до сліз сумно, що люди сприймають малі породи як іграшки. А вони – СОБАКИ. І вони прирівнюються до великих собак – тобто, їм так само потрібні навантаження, правила та обмеження.

Маленький чіхуахуа постійно трясеться чи гавкає на людей? Це ПРОБЛЕМА. Варто подумати, що ця собака постійно в нервах і нещаслива. Або хтось постійно носить свою “маленьку іграшку” на руцях, хоче вберегти від усього, адже воно таке дріб’ятко. Це ДУЖЕ НЕПРАВИЛЬНО для собаки.

Ось, гляньте відео про чіхуахуа Періс, якому вдагали кросівки на лапки і носили весь час в сумці.

Така мала порода собак може бути вожаком зграї для великих собак, якщо ті в свою чергу перебувають в депресії чи іншому поганому стані. Навіть папуга чи кіт може бути вожаком зграї, яка складається з великих собак і людей вдома.

Собаці як і людині потрібні навантаження, робота та відпочинок. Цілий день бути прив’язаним до будки або лежати у дворі, навіть якщо велика територія – це погано для пса. Сам він пограється трішки у дворі, але не матиме прогулянки пішки чи бігом і буде накопичувати енергію, яка потім може вийти в негативному руслі.

24

ДОВІРА – покора

Реаліті шоу Сесара Міллана налічує 170 серій і близько 400 собак були реабілітовані, а їх власники навчилися бути вожаками зграї.

Цікаво те, що Сесар у більшості серії працює не з собакою, а з господарями, пояснюючи і показуючи на прикладах, яке насправді собаче життя, як вони поводяться в зграях, що для них потрібно. 25

ЕНЕРГЕТИКА

Це слово звучить у кожній серії. 

Мабуть, усі знають, що собаки відчувають страх людини. Отож бо, страх передається енергетикою цієї людини. Так само передаються всі почуття людини: депресія, нервозність, невпевненість, слабкість, страх, радість… Собаку можна не гладити і не говорити їй, що ви її любите, бо вона й так це буде відчувати.

Енергетика людини в керуванні собакою, це основне!  24 години на добу і 7 днів на тиждень треба бути вожаком зграї – а це значить впевненим, врівноваженим і в гармонії. Це важка робота! Проте, завдяки цьому, ви самі покращите життя собі і усім навколо. Саме собаки допомагають нам ставати врівноваженими.

Адже, якщо ми такими не будемо, значить буде хаос у стосунках з домашніми улюбленцями та сім’єю (ви тільки подивіться в серіях «Перекладач собак з Сесарем Міланном», які бувають чудернацькі стосунки, коли подружжя змушене спати окремо, дехто ставить паркани в себе вдома між кімнатами, хтось не може собаку лишити вдома, бо вона все нищить, втому числі і себе ранить)

26

Ще важлива інформація по вихованню собак:

1) коли в собаки є агресія, непослухання, страх – це означає, що нема довіри до господаря і поваги як до вожака зграї (неважливо що ви їй дайте дах над головою і їжу).

2) навіть стару собаку (12-14 років)  можна перевчити, а ось перевчити людину буває надто складно.

3) гладити та проявляти любов можна тільки тоді,  коли пес був чемний, або в спокійному стані,  а не тоді коли хочеться людині чи домінанту-собаці – вона повинна заслужити любов. Для них – це правильний спосіб життя, потрібно це зрозуміти.

4) хто перший виходить через двері , той і лідер – це в собак у ДНК. Звідси, головне правило – людина завжди виходить перша, а за нею пес. Це перше, що варто вивчити. 

5) якщо ви берете додому собаку – значить берете на себе відповідальність забезпечити собаці щасливе спокійне життя.  Tuscany Helen-132

6) саме під час прогулянки можна створити зв’язок з собакою, отримати від неї довіру та повагу до себе.

7) якщо собака тягне повідок вперед, тобто постійно тягне людину за собою – це є не повага. Може бути довіра до людини, але не повага як до вожака.

8) потрібно контролювати збудження собаки і вміти своєю енергією і впевненістю зупинити збудження, коли саме ви захочете. Найкраще коли рівень збудження не перевищує 4 бали з 10.

9) непослухання собаки потрібно блокувати. Ні в якому разі  не нервуватися на неї, не сваритися (собаки не розуміють людських розмов, вони лише відчувають енергетику людини – це і є мова між собаками і людьми).

10) навіть кількамісячна дитина має бути вожаком для собаки в домі, цьому має навчити пса господар – вожак зграї.

11) любитель собак, рятувальник собак – це НЕ є вожак зграї. Просто любити собаку і дарувати їй любов – на жаль, це не пасує тварині, бо в них є свої правила, закладені в ДНК, які варто знати і тим самим допомагати.

12) собаки не живуть минулим, вони лише реагують на енергетику людей сьогодні.

13) собака без лапи, ока чи з іншими негараздами, не вважає себе інвалідом. І тільки людина, жаліючи собаку, робить її слабкою, адже передає погану енергетику. На таку собаку інші будуть нападати тільки через те, що через людську енергетику ця собака є слабкою, а не через відсутність лапи чи ока. НЕ МОЖНА ЖАЛІТИ – це лише підсилює все погане і негативне. Важку травму собака сама може пережити за 1 місяць часу. Якщо людина втрутиться і буде давати погану енергетику, тоді виникнуть проблеми – агресія, неспокій, нервозність, страх…. Tuscany Helen-122

Ось, наприклад, серія про французького бульдога в критичній ситуації

Або як хлопчик в 4 класі дуже хотів стати вожаком зграї і мати хороші стосунки зі своїм улюбленцем

Ще кілька прикладів, в тому числі, про господарку, яка пофарбувала свою «чмокі» в рожевий колір

Хороший приклад, як господарка боялася причинити біль своїй собаці (тобто, блокувати прояви поганої поведінки)

А для тих хто боїться собак, подивіться цю серію про кінофобію – патологічний страх собак

Як правильно виховувати цуценят, щоб вони виросли ідеальними домашніми улюбленцями

27

Прикладів є безліч, і їх всіх повчально подивитися.

Тож, будьте в гармонії з собою 24 години на добу і 7 днів на тиждень, навіть якщо у вас не має собаки. Адже ваша енергетика передається іншим. Навчіться глибоко дихати та заспокоюватися в різних ситуаціях. Це має бути найбільшим прагненням в плані особистого життя – бо від цього залежить щастя.

А якщо у вас ще й собака є, то приділіть увагу своєму улюбленцю у вигляді щоденних прогулянок та пізнанню психології собак та собачих порід. 28

Офіційний сайт Сесара Міллана , де є багато цікавого.

А які люди надихають вас? Чи знали ви про такі тонкощі у вихованні домашніх улюбленців? Чи любите собак ? Яка ваша улюблена порода і чому? 

Фотографії, які пахнуть морем

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments