блог, Іспанія, Канарські острови, Натхнення

Сесар Манріке – гармонія на острові Лансароте

Як одна людина подарувала життя цілому острову? Захоплива історія про гармонію, яку варто знати кожному

1 Lanzarote, Canary Islands

Якщо мова йде про Канарські острови, то всі чули про острови Тенеріфе чи Гран Канарія. Варто дізнатися про унікальність іншого Канарського острова.

Лансароте – це Канарський острів, який зриває дах; який дає можливість розгледіти фантастичну Природу, її дії та наслідки, а після того наслідки дії Людини від бажання поєднатися в одному тандемі. Якщо ви хочете потрапити у ФЕНТЕЗІ та побачити щиру ЛЮБОВ людини до природи, то вам дорога на острів Лансароте.

Це земний космос. Це потойбічний світ Вулканів. Трьохсот Вулканів.

2 Timanfaya volcano park on Lanzarote, Canary Islands

Острів Лансароте буде дивувати зі всіх сторін. Краєвиди, що линуть звідусіль захочеться поглинати великими ковтками, пізнавати явища природи та постійно тримати широко  розплющеними свої очі та жадно вдивлятися, щоб залишити в пам’яті усе побачене.

Лансароте – Острів багряних гір. Острів палаючих вершин. Острів 300 вулканів.

4 Los hervideros on Lanzarote, Canary Islands

Тут стає відомо, що Земля може бути кам’яною.

3 Lanzarote, Canary Islands

На цьому острові дізнаєшся про одного мешканця, який зробив цей острів таким, який зараз представлений усім. А могло бути інакше, і ніхто б навіть не згадував про Лансароте і можливо б не жив там!

Щирі захоплення та повага до цієї людини породжує безліч рядків добрих слів про його роботу, все те, що він зробив для своєї рідної землі та її жителів.

7 Lanzarote, Canary Islands

Сесар Манріке (Cecar Manrique)- творець. Канарець, який був покликаний стати художником, дизайнером та архітектором одного великого живого полотна розміром 60 км довжиною та 13 км завширшки – острова Лансароте.

5 Timanfaya volcano park on Lanzarote, Canary Islands

Щоб зрозуміти, яке полотно дісталося цій людині, потрібно всього лиш побачити чим славиться цей острів – тут близько 300 вулканів. І всі вони майже недавно – трішки більше 250 років тому, мали виверження аж 6 років підряд. 6 років текла гаряча лава і поглинала в свої палаючі обійми живу плодючу землю. Третина острова отримала опік глибиною на кілька метрів. Жителі встигли втекти на сусідній острів Фуертевентура, що розташований за кілька кілометрів. Але після 6 років постійного знищення їхніх поселень, не було куди вертатися. Лише сміливці приїхали на північну частину, де палаючі ріки нанесли менший збиток.

6 Timanfaya volcano park on Lanzarote, Canary Islands

Що можна робити на острові, який вкритий застиглою лавою, де не має води і дощів, де не має плодючої землі?

Ще до виверження вулканів, на острові Лансароте мешканці вирощували виноград сорту Мальвазія. Після того як всі виноградники були знищені лавою, якимось дивом люди спробували змінити умови вирощення і ризикнули.

Неймовірні виноградники Лансароте

8 vineyards on Lanzarote, Canary Islands

Сесар Манріке 1919 року народження, художник, який надихався творчістю Пікасо та довгий час жив в Нью-Йорку по запрошенню самого Рокфеллера , який купував його картини.

Ще з самого дитинства Сесар захоплювався своїм островом. Він хотів, щоб всі на світі дізналися, що цей острів унікальний та красивий. Одного дня йому випав шанс з необмеженими можливостями підкреслити всю красу Лансароте.

9 Lanzarote, Canary Islands

В Сесара було три основні мети:

  1. Щоб весь світ побачив красу острова Лансароте його очима
  2. Створити гармонію між природою та людиною
  3. Забезпечити захист душі та тіла острова

10 Timanfaya volcano park on Lanzarote, Canary Islands

На Лансароте є сім чудес Сесара Манріке – це сім унікальних проектів, які показують фантастичну красу острова.

11 Timanfaya volcano park on Lanzarote, Canary Islands

Національний парк Тіманфайя

Тут розташовані ті самі 30 вулканів, які знищили півострова. А щоб подивитися на кратери цих вулканів, Сесар придумав та розробив маршрут, яким можна наразі проїхатися автобусом  і отримати нереальні враження, наче від поїздки до Місяця. На найбільшому вулкані Сесар побудував ресторан Ель Діабло, логотип намалював у вигляді Диявола. Більше про це в окремій статті. Сюди ж відноситься інша мета Сесара – зберегти цю природу навколо вулканів недоторканою. Тому парк Тіманфайя площею 50 км2 є заповідником та охороняється.

Парк Тіманфайя на Лансароте або пригода в чарівному автобусі

12 Lanzarote, Canary Islands

Сад кактусів.

Дещо незвичне слово «Сад» при згадці пустотного Лансароте. Сесар створив його з нуля. Якщо інші 6 чудес – це були гармонійні доповнення до вже створеного природою, то сад цілком окремий проект придуманий на порожньому місці. 10 000 кактусів та площа в 5 000 м2. Здивував усіх та створив красу.

13 Mirador El Rio on Lanzarote, Canary Islands

Оглядовий майданчик Ель Ріо. 

Це мега-крутий об’єкт. Тут архітектура гармонійно поєднана з природою. А краєвид, що відкривається звідти настільки прекрасний, що хочеться насолоджуватися ним вічно. Зі старої непотрібної будівлі зробив фантастичний об’єкт.

Мірадор Ель Ріо на Лансароте з виглядом на мільйон

14 Mirador El Rio on Lanzarote Lanzarote, Canary Islands

Дивовижні печери з лавових тунелів Куева де лос Вердес та Хамеос дель Агуа.

Сесар перетворив велетенські дірки в лаві зі сміттєзвалища в неймовірні об’єкти: підземний концертний зал та маршрут до морського озера, в якому живуть раки-альбіноси…а зазвичай вони водяться глибоко на дні океану. Ось так гармонійно та красиво зберіг природу цей відданий серцем острову Лансароте художник.

Вище описана лише мала частина всього, що встиг втілити в життя Сесар. Окрім 7-ми чудес Манріке, він попіклувався про збереження острова від туристів, утворивши спеціально захищені законами острова зони.

15 El Golfo on Lanzarote, Canary Islands

Сесар спроектував аеропорт, деякі готелі, інші зони для туристів. Окрім свого рідного острова допоміг сусіднім. Наприклад, вирішив проблему з пляжем на лаві в містечку Пуерто Ла Круз на Тенеріфе, збудував оглядові майданчики на островах Ла Гомера, Ель Ієрро. Красивий парк біля знаменитої будівлі в столиці Санта Круз Де Тенеріфе.

16 Grape valley vineyards on Lanzarote, Canary Islands

Попіклувався також про збереження краси острова Лансароте, щоб нічого не заважало постійно насолоджуватися краєвидами самої природи. Він зміг запалити серця лансаротівців розумінням того, що варто зберегти архітектуру острова такою, як вона була колись. На цілому острові є лише білосніжні будинки. Характерним є смарагдовий колір вікон та дверей, також може бути темно-синій. Сесар допомагав мешканцям реставрувати їхні будинки, переконував не зносити старі будівлі для побудови нових. Він настільки щиро та завзято розмовляв про гармонію, естетику та збереження всього цього, що жителі таки підтримали його і вкоренили в собі цю думку.

19 Lanzarote, Canary Islands

Перебуваючи на Лансароте, ви не побачите жодної реклами та білбордів. Це особливість острова, метою якої є доступ до не спотворених людиною пейзажів. Також Сесар зміг узаконити архітектурний стиль острова. Відтак, не дозволено будувати будівлі більші, ніж на 4 поверхи. І справді всі поселення виглядають білосніжними, малоповерховими. В курортних містах є безліч готелів, але вони теж притримуються правил. Лише в столиці Аресіфе ми натрапили на дещо іншу архітектуру, в тому числі висотку – некрасивий 5-ти зірковий готель в самому центрі міста.

17 Lanzarote, Canary Islands

Звичайно Сесар не зміг би всього цього створити без допомоги влади. А все склалося якнайкраще – при владі був його хороший друг, який підтримував всі ідеї, бо також хотів для острова якнайкраще майбутнє.

Все, що є на острові: логотип, скульптури, визначні місця, деякі будівлі та ресторани і готелі – це все слід однієї людини, яка щиро вірила в гармонію і бажала показати красу свого рідного острова всьому світові. І в нього це вийшло.  20 playa Papagayo on Lanzarote, Canary Islands

ГАРМОНІЯ. Це слово дотичне до ЩАСТЯ . 

На цьому острові, при бажанні, можна отримати неймовірну енергетику, відчути цю гармонію та бути щасливим.

“Ви не усвідомлюєте свого щастя, що живете на Канарських островах, які оточені миром та спокоєм, вдалині від бід та негараздів решти світу” – Сесар Манріке.

Нас особисто ця людина дуже вразила. Хочеться, щоб більша кількість людей дізнавалася та отримувала натхнення творити таку ж гармонію, естетику та щастя. Зберігати цей світ в кращому вигляді, ніж таким коли ти лише народився. Залишати після себе слід, який буде змушувати замислитися про хороші вчинки, а не тільки насолоджуватися.

18 Cecar Manrique Lanzarote, Canary Islands

Так, канарці щасливі люди. Вони живуть в окремому світі, який стараються зберегти для себе та інших.

Сесар Манріке, Лансароте. Канарські острови

Корисна інформація про Канарські острови:

Як подорожувати між Канарськими островами: пароми та літаки

Як орендувати авто на Канарах: Тенеріфе, Гран Канарія, Лансароте, Фуертевентура

Ще більше про острів Лансароте:

Неземний острів Лансароте: чому варто відвідати 

Або ж про інші Канарські острови:

Тенеріфе, Гран Канарія, Ла Гомера, Ла Пальма, Фуертевентура

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments