Slovenia, блог

Морська перлина Словенії – Піран, або Маленька Венеція

wondering days in Piran

Місто Піран в Словенії, це як Дубровник в Хорватії – маленька Перлинка Адріатики. Але найчастіше це місто називають мініатюрною Венецією. Адже вся архітектура старого міста у Венеціанському стилі, а італійська мова є другою офіційною.

Раніше Піран належав до Венеціанської республіки, тож не дивно, що тут почуваєшся, немов в Італії.

Піран розташований на самому краєчку словенської землі в Адріатичному морі. Всього лиш за 7 км від кордону з Хорватією та за 23 км від Італії. А від столиці Любляни їхати 120 км по автобану за 1,5 год.

Відвідайте привітну та красиву столицю Словенії – Любляну

Найпопулярнішим місцем в Пірані є площа Джузепе Тартіні, названа на честь відомого італійського композитора. Тут часто влаштовують концерти.
Щоб оглянути місто як на долоні, варто піднятися на пагорб, що височіє над Піраном. Там розташована церква Святого Георгія та дзвіниця з годинником.


З території біля церкви відкриваються прекрасні краєвиди на всі сторони, з однієї – на Піран, а з іншої на блакитні води Адріатичного моря.


Проте, варто піднятися ще вище на вежу. Тим паче, вартість квитка копійчана – 1 євро, а гроші віддають на реставраційні роботи. На вході сидить привітна пані, яка розмовляє кількома мовами і може багато чого розповісти про місто, майже як інфоцентр )

А також там можна узяти безкоштовну мапу міста. До речі, ця мапа одна з найкрасивіших серед інших туристичних міст різних країн.

Вулички Пірану нагадують італійські, такі ж вузенькі, зі ставнями, припаркованими мопедами.
А перед головною площею припарковані яхти, катери, човни. І будинки красиво віддзеркалюються у тихій воді.
Іншим місцем для огляду Пірану з висоти є обронна стіна, яка знаходиться трішки далі від центру. Туди варто також прогулятися, адже вигляд того вартий. Вартість також 1 євро, проте треба мати при собі монети, адже оплачувати потрібно в автомат. Інколи цей автомат не працює і вхід безкоштовний )


І третє, не менш, гарне місце, з якого відкриваються чудові краєвиди на Піран, є стіна, що починається від порту і в’їзду у місто. Вулиця Grudnova.


Ще одним цікавим місцем є тераса на даху готелю Тартіні з, мабуть, найкращим виглядом на площу Тартіні та дзвіницю церкви Святого Георгія на пагорбі. І хоча ця надбудована конструкція з інших ракурсів виглядає не зовсім гарно на фоні міста, проте випити капучіно з круасаном зранку можна собі дозволити. Щодо цін, то такі ж як в інших закладах Пірану. За італійський сніданок на двох 5-6 євро.Піран – це історичне місто, подібне до Венеції, тільки без каналів. Пісочних пляжів тут немеє, лише бетонні набережні. Проте, в Пірані досить затишно і якщо не на відпочинок, то хоча б на день-два сюди варто завітати. Якже тут прекрасно на заході сонця!

До справжньої Венеції за три години можна доплисти на кораблі з Пірану, приблизно за 70 євро/особа. Але одного дня на Венецію буде замало, проте комусь ця інформація може стати в нагоді.

ВенеціяПіран з трьох сторін оточений морем. Тут неабияк красиво та затишно, тож найкращим місцем попоїсти чи випити кави є тераси біля води.

Одним з найкращих ресторанів є ресторан при готелі Піран. Тут дуже красиво і сонячні промені на заході сонця до останнього будуть освітлювати і зігрівати собою.На краю міста є маяк та маленька дзвіниця ще однієї церкви – така ніжна та чарівна архітектура. Шкода, що до неї ближче підійти не можна.

Проживання в Пірані.

В центрі Пірану в основному лише готелі, проте можна пошукати апартаменти через сервіс airbnb. Або ж поселитися в одній з віл, що зовсім поруч міста, проте туди можна заїхати на своєму авто і залишати його там безкоштовно.

Парковка в Пірані.

Центр Пірану пішохідний, або ж лише для місцевих жителів. Всі машини паркують на парковках чи гаражах перед містом, і доїжджають на площу Тартіні на спеціальних безкоштовних автобусах.

Тож, зупинятися на краще на спеціальних великих паркінгах перед містом і не звертати уваги на інші маленькі, наприклад біля оборонної вежі, адже вони можуть бути лише для своїх. А перевірки щодо правильного паркування проводяться постійно, навіть у неділю зранку. На вітровому склі можна зауважити оранжевий конверт зі штрафом мінімум 50 євро.

Як економити 10 євро на оренді апартаментів чи 5 євро на готелях


Морська перлина Словенії - Піран, або Маленька Венеція Click to Tweet
З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments