блог, Словаччина

4 причини відвідати Словаччину цього року

4 ПРИЧИНИ ВІДВІДАТИ СЛОВАЧЧИНУ ЦЬОГО РОКУ

Чому варто відвідати Словаччину? По-перше, ця країна має спільний кордон з Україною і є нашою сусідкою. Варто поцікавитися що ж цікавого є у цій сусідній країні. Територія Словаччини є набагато меншою, ніж України і тому її легко та швидко, по автобану, можна об’їздити, завітавши в найгарніші місця. Чому цього року? – А для чого зволікати, подивіться самі.

4 reasons to visit Slovakia this year

  1. Завітати в Кошице з красивим історичним центром та готичним собором, а ще цікавими кав’ярнями.

Кошице друге по величині місто в Словаччині. Всього лиш за 90 км від Ужгорода можна потрапити в прекрасне місто, яке вразить своєю архітектурою. Це неначе знайдена Перлинка в морі.

Kosice-Bratislava-18

Величний готичний собор Св. Єлизавети, перед яким розташований маленький затишний парк з красивими деревами і білими стежками з гравію.

А одразу за кількасот метрів від готичного собору розташований міський театр – подібний до Львівського та Одеського оперних театрів. Або можна гуляти вузенькими вуличками з кольоровими будинками, що на ближній вуличках.

Kosice-Bratislava-23

Біля собору Єлизавети знаходиться кав’ярня, яку обов’язково потрібно відвідати – Republika Vychodu. Посидіти за столиком на вулиці з виглядом на парк і собор або ж зайти в середину і милуватися деталями інтер’єру. Тут гармонійно поєднані різні стилі дизайну, які створюють такий затишок, що можна довго проводити тут час, попиваючи смачну каву.

Kosice-Bratislava-33

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 preset

В Кошице дуже красиво під час цвітіння дерев.Kosice-Bratislava-29Kosice-Bratislava-42

Ще одне круте місце, в яке ми хотіли завітати – кафе Smelly cat. Проте в неділю там зачинено. А так хотілося опинитися в атмосфері серіалу ДРУЗІ.

Kosice-Bratislava-34 Ще одна зупинка в поїздці по Словаччині в містечку Мартін. Серед сірого безликого середовища тут є красива сучасна кав’ярня досить велика і цікава Čáry-Máry.

Kosice-Bratislava-46Kosice-Bratislava-51Kosice-Bratislava-51aKosice-Bratislava-47Kosice-Bratislava-52

2) Побачити Казкові замки Словаччини

За 170 км від Братислави в містечку Bojnice є однойменний замок неймовірної краси.

Це справжнісінький замок для принцеси, подібний як в мультиках. Чарівна будівля з голубенькими шпилями, з вікнами для опускання довгої коси) Внизу з одного боку є озеро, навколо мури. А поруч замку є паркова зона зі стежками, по яких власне можна обійти будівлю навколо і роздивитися з усіх боків.

Kosice-Bratislava-66Kosice-Bratislava-70

Якщо завітати туди у понеділок, в середині замок буде зачинений. Проте гуляти навколо замку і оглядати його можна будь-коли, бо парк відкритий завжди.

Вхід всередину замку вартує 10 євро.

Kosice-Bratislava-76Kosice-Bratislava-77

Поруч замку розбудували інфраструктуру для відпочинку туристів (багато ресторанів та сувенірів), цим всім атмосферу звичайно що попсували, але лише з одного боку. Тепер зрозуміло, що це популярне місце. А ще поруч є зоопарк.

Ціна на парковку біля замку 4-5 євро/день. Але покружлявши трішки, можна знайти безкоштовне місце на маленькій вуличці Podzamocka одразу біля готелю і готельної платної парковки.

Kosice-Bratislava-74

Ще одним цікавим місцем по дорозі в Братиславу є замок Beckov, що височіє на крутій на скелі. Щось подібне як Метеори в Греції.

Це на сьогодні більше руїни, ніж повноцінна фортеця, проте варто під’їхати і подивитися знизу догори на цей замок. Адже виглядає дуже велично і вражаюче.

Kosice-Bratislava-81Kosice-Bratislava-83

Kosice-Bratislava-843) Відвідати столицю Братиславу з історичним  центром, замком на пагорбі та вежею НЛО.

Братислава  – порівняно маленька столиця з гарно збереженою старою частиною, відреставрованим замком в центрі міста та дивакуватою вежею на мості з назвою НЛО.

Тут ще є цікаві сучасні райони, часто зустрічаються скляні фасади. Місцями вулиці виглядають досить гарно, але здебільшого все ж таки, виглядає як всюди в пост радянських країнах. Хоча панельні будинки майже всі утеплені і виглядають акуратними.

Kosice-Bratislava-87

Білосніжний Замок – Братиславський Град  має форму чотирикутника з вежами на кожному куті, здалеку виглядає наче корона, якщо дивитися під кутом. З території замку відкривається дуже вдала панорама на всю столицю. З одного боку стара частина, а позаду неї нові райони з високими будівлями, а з іншого – міст з вежею НЛО і спальні райони. А також видно з правого боку територію Австрії,що всього лиш за 3 км від Братислави, де розташовані вітряки і великий ліс. Це місце однозначно варто побачити.

Kosice-Bratislava-100

Міст та ресторан НЛО. Братиславці дуже пишаються своїм мостом , на якому розташована маленька вежа з рестораном, але така впізнаюча по всьому світу. А ще це оглядовий майданчик на 360 градусів з прекрасним краєвидом на старе місто з замком та ріку Дунай.

 

Kosice-Bratislava-117

Припаркувавшись біля AUPARK безкоштовно, звідти треба пройтися під міст, де й буде вхід до каси та ліфту, який піднімає на висоту 95 м (трішки менше, бо знизу є ресторан, а звідти по кількох сходинках пішки).

Ціна квитка 6,5 євро/особа. Є варіант сходити в ресторан, тоді квиток купувати не потрібно. Але вартість страв в рази більше перевищує ціну квитка. Меню можна глянути одразу на касі і замовити, а тоді вже пустять до ліфту безкоштовно.

Kosice-Bratislava-86

Краєвид з НЛО класний, але майданчик відкритий і знаходиться на верхівці космічного корабля, тому в дощову чи вітряну погоду буде не приємно там знаходитися.

Kosice-Bratislava-102Kosice-Bratislava-113

Від Братиславського замку, що на пагорбі височіє над містом, можна спуститися парком до історичного центру. Територія старої частини досить велика. Там є кілька готичних соборів і веж, які є дуже гарними.

Kosice-Bratislava-115Kosice-Bratislava-122Kosice-Bratislava-143

По місту частіше зустрічається новий громадський транспорт в червоних кольорах. Доріжок для велосипедистів можна сказати що немає. Траплялися півметрові, ледь позначені з краєчку дороги, де абсолютно незатишно їхати.

Kosice-Bratislava-151

Але є і старенькі трамваї.Kosice-Bratislava-175Є красиві шопінг центри, як наприклад, AUPARK, скляні digital парки, широкі проспекти. Водночас трапляються вулиці з територією навколо досить порожньою, зі занесеними будинками, мабуть для будування нових.

Kosice-Bratislava-114Kosice-Bratislava-150

Площа Головна або словацькою Hlavne namieste досить простенька та акуратна з фонтаном і ратушею.

Kosice-Bratislava-152Kosice-Bratislava-154Kosice-Bratislava-155

Є в старому місті вежа з дуже красивим куполом, неподібним до інших. Michalska brana – це головна брама з входом у старе місто, яка відкриває шлях на головну вулицю. На Міхальську вежу можна піднятися наверх, звідки відкриються красиві панорами на стару частину і добре видно замок на пагорбі.

Kosice-Bratislava-164

Вежа відкрита з 10:00 год. Всередині сидить мила тітонька, яка може пропустити вас зі знижкою, сама вручивши студентські квитки без доказів (якщо пощастить, як нам)) Тож, квиток обійдеться в 2,5 євро, замість 4,3 євро/особа.

Kosice-Bratislava-256Kosice-Bratislava-254Kosice-Bratislava-261Kosice-Bratislava-243Kosice-Bratislava-262Недаремно ресторан на мосту назвали в честь інопланетної літаючої тарілки. Наче щойно приземлилася на вежу моста.Kosice-Bratislava-263 Поруч Міхальської вежі є, мабуть, найбільш вузька вуличка.Kosice-Bratislava-166Kosice-Bratislava-170Kosice-Bratislava-179А ще по старому місту можна зауважити золоті корони в бруківці. Цими знаками вказують на шлях урочистої ходи коронованої особи зі свитою. Адже Братіслава на кількасот років була столицею Угорського королівства і саме тут відбувалися дуже важливі події королівства.

Kosice-Bratislava-171Kosice-Bratislava-202Kosice-Bratislava-188Kosice-Bratislava-194Kosice-Bratislava-200

На численних вуличках є  безліч ресторанів та кав’ярень. Трапляються більш гарні, молодіжні, проте здебільшого звичайні, але з красивими столиками на вулиці.

Ми ж обрали для сніданку місце з улюбленим стилем в дизайні інтер’єру. А там ще й пощастило натрапити на каву з легкою обсмажкою, хорошим баріста, яка виявилася одеситкою.

Kosice-Bratislava-211

URBAN HOUSE. Цей заклад дуже крутий. Багато місця, різні зони. З початку відкриття о 9:00 ранку, дуже швидко більшість місць вже зайняли відвідувачі. Хтось прийшов працювати, а хтось випити справді смачної кави, яку тут ще й продають в зернах.

Сподобалася відкрита кухня, без дверей. Красивий посуд, предмети, деталі. Щодо цін, то можливо трішки вищі, ніж в інших закладах, але тут і кава кращої якості.

Kosice-Bratislava-209Kosice-Bratislava-210Kosice-Bratislava-215Kosice-Bratislava-221Kosice-Bratislava-231Капучіно вартує 2,7 євро.Kosice-Bratislava-213Kosice-Bratislava-224Kosice-Bratislava-234

Львівський Чехович нас навчив пити якісну каву легкої обсмажки, де буде відчутно смак та аромат самої кави. Бо здебільшого комерційну каву або ж дешеву обсмажують дуже сильно (італійський стиль), після чого зовсім невідчутно смаку зерен, тільки спаленого вуглю. Ми це гостро відчуваємо, і тепер нам важко угодити)) А тут смачно!

Kosice-Bratislava-238Kosice-Bratislava-235

Загалом місто Братислава красиве, і варте візиту туди. Тож, на вікенд їдьте сміло.

Kosice-Bratislava-280Kosice-Bratislava-275

4) відвідати ще в одну країну – Австрію та її столицю Відень всього лише за 60 км від Братислави.

Менш, ніж за годину можна потрапити в одну з найпопулярніших столиць Європи з красивою та розкішною архітектурою, неймовірними палацами та парками, столицю опери та готичних соборів. І все це поруч Братислави! Hello Wien

Що подивитися у Відні та Австрії 

ПОРАДИ ЩОДО СЛОВАЧЧИНИ ДЛЯ АВТОМАНДРІВНИКІВ

  1. Для автомандрівників, які захочуть користуватися автобанами, окрім звичайних доріг, потрібно купити словацьку віньєтку за 10 євро/10 днів (це мінімальний термін). Віньєтка є електронною, тобто нічого клеїти на вітрове скло не потрібно, лише зберігати чек. Купити можна на заправках перед автобанами.
  2. Пальне в Словаччині досить дороге, порівняно з Україною та Австрією. Тому, звичайно що в Україні треба повний бак заправити, і цього має вистачити на поїздки по Словаччині, а якщо поїхати в Австрію у Відень, то варто заправитися вже в тій країні. Наприклад, ціна пального у Словаччині 1,24 євро/л, а у Австрії 1,09 євро/л. Актуальні ціни пального по всій Європі дивіться на цьому сайті. Проте, в Австрії біля кордону буде дещо вища ціна (1,13 євро/л), тому варто шукати інші заправки, де є максимально наближена ціна до показника, що побачите на цьому сайті.
  3. Парковки в Словаччині. Якщо їхати в Братиславу на своєму авто, то варто знати щодо паркінгу в цій столиці: в центрі переважно всюди знаки парковки R, тобто зарезервовані під певних мешканців, працівників тої чи іншої вулиці. Є платні місця на вулиці для всіх з 8:00 до 16:00, але ж знайти вільне місце мегаважко. Тож, можна довго кружляти по центру. А з братиславськими довжелезними проспектами з рухом лише прямо, можна часто далеко від’їхати від центру, щоб знайти дозволений поворот і повернутися знову поближче.
  4.  Є гаражні паркінги з ціною 1,5-2 євро за 20 хв. Звісно такий варіант мало кому підійде. Проте є дуже хороший варіант безкоштовної і головне “для всіх”, на одній затишній вулиці одразу ж біля входу в замок! Вулиця називається Kratka, одразу поряд платного гаражу. Звідси дуже зручно йти гуляти в замок і спуститися до старої частини Братислави.  Або ще один варіант запаркувати авто на безкоштовній парковці від ТРЦ AUPARK. Звідси можна йти гуляти біля мосту з вежею НЛО або просто трішки довше йти до замку та старої частини.
З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments