Поради

Як подорожувати на автомобілі Європою: 13 важливих порад

Як подорожувати на автомобілі Європою: 13 важливих порад

1a

Чому ми обираємо подорожувати на авто?

Це для нас найзручніший спосіб ось чому:

 • Незалежність від будь-яких умов. Наприклад, літаки часто запізнюються. Автобусом поїхати до Варшави нам вистачило всього лиш раз, щоб назавжди відмовитися від цього пересування.
 • В авто можна взяти більше багажу і не перейматися де ж його залишити, під час прогулянки містом.
 • У пізній чи ранній період доби також не треба перейматися за добирання до точки А.
 • В будь-який момент можна зупинитися і відпочити скільки потрібно.
 • Слухати свою музику, і ніяких чужих балачок і звуків.
 • Можна навести ще безліч позитивних прикладів, як наприклад, заночувати в машині у випадку неможливості зробити це в готелі.
 • А ще ми часто зупиняємося якщо бачимо гарний кадр за вікном.
 • Ми можемо змінити маршрут коли нам забажається.
 • А ще можемо заїхати туди, куди не довезе інший транспорт.
 • Навіть по бездоріжжю в гори їхали на острові Брач.
 • Ми звикли розраховувати лише на себе і тому подорож на власному авто саме для нас. Звичайно літаком ми теж літаємо, але тоді беремо на прокат авто вже на місці.

Недоліки нам важко знайти – хіба пошук парковки інколи може зайняти трохи часу. Нижче перечислимо, як слід підготуватися до поїздки і як поводитися на дорогах за межами своєї країни.

2 3 4

Отже, основні поради для мандрівників на власному авто:

1) Покупка НОВОГО АВТО. Одного разу ми вирушили маршрутом Львів-Варшава. Встигли доїхати на виїзд зі Львова як наша стара mazda 1995 року неочікувано зламалася (злетіла опора заднього амортизатора), ми б на ній ніяк не дібралися до точки Б. Довелося чекати другого дня, щоб зремонтувати і вже після ремонту виїхали знову, на щастя ночували в своєму місті в себе вдома. Ця маленька пригода змінила нашу свідомість у бік покупки нового авто, бо старому ми вже не довіряли. Та й набридло постійно очікувати чогось ще, адже старе авто весь час потребує заміни якихось деталей. Тому, ми навіть не обирали між покупкою вживаного авто і авто з салону. Це наша тверда думка. Отож, купили новий volkswagen випуску року покупки. І вже кілька років лише годуємо машинку бензином та раз на рік замінюємо масло. Ми б не радили вирушати у довгу подорож на старому автомобілі, адже не буде ніяких гарантій спокійного життя без ремонту в іншій країні.

52) Перед тим як вирушати, варто придбати або оновити всі НЕОБХІДНІ РЕЧІ, які повинні бути з автомобілем: аптечка, вогнегасник, жилет, знак аварійки, домкрат, запасне колесо. Ще варто взяти рідину для скла, ганчірку, вологі та сухі серветки.

63) ПАЛЬНЕ. Під час подорожі, у випадку перетину різних країн, варто перед в’їздом в нову країну дивитися в інтернеті на ціну пального. Порівнювати, де дешевше і заправляти повний бак. До прикладу, їдучи з Албанії (де вартість пального була приблизно 1,19 євро) до Чорногорії (вартість пального 1,34 євро) або Греції (1,54 євро), ми звичайно ж заздалегідь подивилися ціни і заправилися в Албанії.

74) GPS-навігатор. Ми придбали в appstore карту Європи з програмою SYGIC на iphone. Задоволені. Паперовими картами не користуємося взагалі.

85) ПЛАТНІ ДОРОГИ. В більшості випадків за автобани потрібно сплачувати за проїзд. Але ніхто не примушує користуватися виключно автобаном. Можна інколи їхати по звичайній дорозі, яка буде паралельно йти з автобаном. Ось, наприклад, в Греції, їдучи з Афін до Салонік, ми зекономили близько 40-50 євро лише тому, що поїхали по звичайній автомагістралі, яка майже весь час була поряд автобану. Їхали ми самі, по дорозі нікого не зустрічали, покриття було хорошим, лише обмеження швидкості. Але ми не поспішали, тому в деяких випадках варто взнати вартість дороги і задуматися перед поїздкою: як краще поїхати. Скористатися можна відомою програмою Мішлен.

9Ще є випадки, коли в’їжджаючи в певну країну, потрібно сплатити податок на дорогу – так звана вінєтка (в Болгарії) чи ровінєтка (в Румунії). Ціна такого податку є маленькою: 3-5 євро за 7 днів. Ви отримаєте наклейку на вітрове скло або ж просто чек, який потрібно зберігати. Інформацію щодо сплати податку за дорогу і автобани варто знайти в інтернеті перед поїздкою, щоб потім не мати неприємностей при виїзді з країни.

10

6) УКРАЇНСЬКЕ ВОДІЙСЬКЕ ПОСВІДЧЕННЯ. В багатьох водіїв ще є старий зразок посвідчення, на якому зазначено лише Прізвище та імя латинськими буквами. Таке посвідчення можуть не визнавати в деяких країнах. А надто при оренді авто чи скутера поза Україною. Щодо того як реагують працівники дорожнього патрулю в різних країнах ми не знаєм, адже нас ще ніхто не зупиняв. В поїздці по Балканах, у всіх 12-ти країнах, ми жодного разу не користувалися водійським посвідченням. Якщо є бажання, то варто оновити до нового зразку, але й зі старим також здебільшого можна подорожувати.

11

7) СТРАХІВКА НА АВТО. Всі знають, що їдучи за кордон на своєму авто, слід зробити Зелену Карту – це та ж сама цивільна відповідальність, яка діє на території інших країн за міжнародним зразком. Варто запитатися у страховика  і, можливо, занотувати собі, що потрібно робити у випадку ДТП з вашої чи чужої сторони. Щоб впевнено себе почувати у неприємній ситуації, тим більше не всі володіють англійською.

12

8) ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ. При в’ їзді до країни обов’язково є таблиця, яка показує  обмеження швидкості в/поза населеним пунктом та на автобанах. Ще варто дізнаватися чи потрібно вмикати фари при денному світліі (в Греції цього робити не можна, а в інших країнах потрібно). Щодо дотримання правил – це повинні робити усі, адже це безпека не тілька своя, але інших людей!

13

9) ВІДСТАНЬ. Для нас оптимальною відстанню за день є максимум 200-300 км. Більше ми не їдемо, бо точно є щось гарне по дорозі, де ми зупиняємося для фотосесії. А ще при довготривалій мандрівці треба знаходити для себе баланс і не гнатися за чимось, адже ключовим є побачити світ, а не швидше його об’їхати.

14

10) БЕЗПЕКА. У власному авто з купою речей почуваєш себе безпечно. Проте варто дотримуватися певних негласних правил, щоб не привертати до себе увагу недобрих людей. Наприклад, завжди зачиняти замки, сидячи в середині авто. Зазвичай, на задньому сидінні лежать сумки з важливими речима, а при зупинці на світлофорі чи деінде можуть відчинити задні двері і схопити ваші речі. Завжди лишаючи авто, забирати речі з салону, щоб нічого непривертало уваги і бажання їх викрасти, навіть якісь дрібниці можуть навіяти думку розбити скло. Старайтеся забирати і ховати все в багажник. Навіть на 5 хв. нічого не лишати. Паркувати авто слід також в людних місцях.

15

11) ПАРКУВАННЯ. Запаркувати авто може бути складно в новому місті з іншими правилами та способом оплати. В Польщі в центрі міста є парковки лише для місцевих, які мають наліпку на вітровому склі. Ми одного разу припаркувалися на такій території, і добрий чоловік нас попередив, що тут лише для своїх. В Болгарії на 99% центр з платними парковками, які потрібно оплачувати через мобільний. Ми не хотіли купувати місцеву сім-карту, тому шукали парковки з живими працівниками і платили готівкою. В Сербії центр поділяється на три зони парковки зі своїми відмінними правилами і теж оплата через мобільний або спеціальну картку. В Греції ми жодного разу не платили за парковку, навіть в центрі. В кожній країні по різному, тому також варто почитати якусь інформацію перед в’їздом.

16

12) ОБСЛУГОВУВАННЯ АВТО. Нам пощастило зупинити свій вибір на volkswagen. Сервісів цієї компанії ми бачили в кожній країні, в кожному місці. Навіть коли потрібно було замінити масло, то сервіс опинився за два кроки від помешкання. В Чорногорії нам потрібно було замінити зимові шини на літні. Поїздили по кількох шиномантажах, розпитали що й до чого, знайшли варіант, який влаштовував. Розумілися на примітивній англійській.

17 18 19 20

13) НОЧІВЛЯ В АВТО. В нас машинка досить простора, тому ми час від часу ночуємо в ній при потребі. Маємо теплі спальники та подушки. Щодо місця парковки для ночівлі: у місті можна знайти велику заправку. Тут найкращий варіант, адже одразу під боком є де перекусити та сходити до WC. Але в місті ми рідко ночуємо, зазвичай використовуємо такий спосіб у відлюдних місцях, наприклад на пляжі Порто Катсікі, на горі Оліпм. Але тут треба бути обережним і дивитися на знаки чи не є заборонений кемпінг. Наприклад, в Метеорах ми залишилися наніч в машині, але там не можна зупинятися, потрібно спускатися вниз до спеціальних території. Ми просто сховалися за горбочок і патрульна автівка нас не помічала при патрулюванні вночі 🙂 Щоб не було чути вуличних шумів ми вдягаємо у вуха беруші, а ще можна вдягати маску на очі, щоб зробити темну нічку, якщо раптом ліхтарі світять.

21

Подорожувати на авто – дуже зручно! Надіємося, що наші поради будуть в нагоді і зроблять вашу мандрівку зручною і безпечною!

22

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

З любов’ю, RH.

Нам буде цікаво почути Ваші думки в коментарі. А ще ми ведемо онлайн-журнал наших подорожей в Інстаграм, Вам має сподобатися!

P.S.: Хочете отримувати нові цікаві статті найпершими?  Тоді підписуйтеся на блог і будемо тримати з Вами зв’язок!

Comments

comments